Zadar bolji od Zaboka i u drugoj utakmici četvrtfinala doigravanja PH!

Vrijeme čitanja: 2 min

Košarkaši Zadra uspjeli su u svom naumu da se dvokorakom dočepaju polufinala doigravanja Prvenstva Hrvatske. Oni su nakon pobjede u Zadru i u drugom sustetu četvrtfinala, ovog puta na strani, pobijedili Zabok rezultatom 87:69.

Zadrani su tako očekivano izborili polufinale doigravanja, no Zabočani uzdignute glave mogu gledati na sve što su napravili u ovoj sezoni pa tako i na posljednje dvije utakmice četvrtfinalne serije u kojima su pokazali kako je ekipa odlično posložena i vođena od strane Zadranina Ivana Perinčića.

Što se same utakmice tiće, Zadrani su je otvorili prilično loše pa je trener Aramis Naglić prvu minutu odmora bio prisiljen pozvati već nakon 3 minute i 39 sekundi igre kada su domaćini polaganjem Črnjevića došli do vodstva od 7:3. No, niti to Zadranima nije donijelo ništa dobrog jer su Zabočani u nastavku zaigrali još agresivnije što im je na 3 minute i 39 sekundi do kraja prve dionice donijelo najveću prednost na utakmici od 18:3. Veliki hendikep za domaćine dogodio se u sljedećoj obrambenoj akciji kada je do tada dobri Vučić morao sjesti na klupu zbog tri osobne pogreške. Naglić je potom iz igre izvukao Kraljevića i Vladovića i umjesto njih na parket poslao Krajinu i Bašića što je do kraja prvih deset minuta rezultiralo smanjenjem vodstva Zaboka na 24:14. Ono što je u tim trenucima prilično upadalo u oči jest nadmoć domaćina u skoku koji su ih nakon deset minuta imali 11 naspram 5 koliko ih je sakupila ekipa Zadra.

U drugoj četvrtini Zadrani su na dobar način iskoristili činjenicu da je trener Zaboka Ivan Perinčić morao odmoriti Marića i Kapustu, koji su vukli cijelu prvu dionicu, te su do odlaska na veliki odmor smanjili vodstvo domaćina na tek dva poena, odnosno 42:40.

Treća četvrtina u potpunosti je pripala igračima Zadra koji su zaigrali podosta ozbiljnije, a svoju su dobru igru okrunili vodstvom od 57:44 nakon nekoliko minuta igre u drugom dijelu. Do kraja te dionice uspjeli su Zadrani još podignuti svoju prednost te se u posljednjih deset minuta utakmice ušlo s rezultatom 69:54 za goste.

Zadnja četvrtina također je pripala gostujućoj momčadi iako se Zabok samo četiri minute prije kraja uspio približiti na osam koševa zaostatka. No, dalje od toga nije išlo i Zadrani su na kraju zasluženo došli do prilično uvjerljivog slavlja.

Najbolji strijelac na utakmici bio je igrač Zadra Mislav Brzoja s 22 poena, dok se kod domaćih istaknuo Kapusta sa 20 ubačaja.
Protivnik Zadru u polufinalu doigravanja bit će pobjednik dvoboja između Cibone i Škrljeva u kojem zagrebački sastav uoči večerašnje utakmice u Rijeci vodi s 1:0.

Bez obzira na ime suparnika, Zadrani će prvu polufinalnu utakmicu odigrati u subotu 12.05.2018. u dvorani Krešimira Ćosića.