14 lip 2024
Ina Marin presudila Zadrankama u Dubrovniku i odvela Ragusu u finale Kupa Ružica Meglaj-Rimac
Košarka

Košarkašice Zadra poražene su od Raguse rezulatatom 71:68 u dvoboju polufinala Završnice Kupa Ružica Meglaj-Rimac koja se danas i sutra igra u Dubrovniku. Zadranke su utakmicu izgubile u posljednjoj četvrtini, a presudila im je trica njihove bivše suigračice Ine Marin sa gotovo pola igrališta u zadnjim sekundama dvoboja.

Sjajno su Zadranke otvorile polufinalni susret u “Gospinom polju” u kojoj su pobjedile u prve dvije četvrtine te su na poluvrijeme otišle s prednošću od šest poena (37:31).

Do kraja treće četvrtine Zadranke su prednost podignule na plus 11 (55:44) da bi u posljednjoj četvrtini prosule sve dobro što su gradile tijekom 30 minuta.

Ragusa je cijelu zadnju dionicu polako grickala prednost Zadra da bi, nakon uvodnih 3:2 i 5:3, tek treći put na utakmici povela 40 sekundi prije kraja, 68:66.

Zadranke su ipak uspjele izjedančiti preko Lucije Perice, a onda je Ina Marin u zadnjim sekundama pogodila za tri poena i pobjedu svoje ekipe.

Najefikasnija na utakmici bila je domaća igračica Romana Stojanović koja je dvoboj završila s 18 koševa, šest skokova i pet asistencija. Kod Zadranki iskazala se Nina Dedić sa 17 poena, 16 skokova i 3 ukradene lopte.

U finalu će Ragusa igrati protiv branitelja naslova Medveščaka koji je u prvom polufinalu rezultatom 82:62 pobijedio Šibenik. Finalni susret na rasporedu je u nedjelju u 17 sati.