Hrvatska ženska nogometna reprezentacija na Stanovima poražena od Ukrajine
Hrvatska ženska nogometna reprezentacija u svom je povijesnom nastupu na zadarskim Stanovima izgubila od Ukrajine rezultatom 3:0 u dvoboju kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje se iduće godine igra u Francuskoj. U prvom međusobnom dvoboju igranom u rujnu prošle godine u Lavovu, Hrvatska je uspjela doći do boda odigravši neodlučeno 1:1. No, ovog puta Ukrajinke su bile bolje te su zasluženo slavile ispred 500-tinjak navijača okpuljenih na kultnom zadarskom stadionu.
Početak utakmice protekao je u ispitivanju snaga na sredini terena, a prvu ozbiljniju priliku imala je naša Matea Bošnjak u 15. minuti, no njen udarac s nekakvih desetak metara završio je u gustom bloku Ukrajinki.
Hrvatska je u tim trenucima dominirala terenom pa je drugu veću šansu imala Isabella Dujmenović, koja je u 18. minuti pucala je pokraj vratnice.
Ipak, Ukrajina je povela u 25. minuti iz potpuno bezopasne situacije. Nakon prekršaja naših igračica na više od dvadeset metara od gola, slobodan udarac izvela je Olga Basnaska. Lopta je gotovo idealnom putanjom išla kroz kazneni prostor u kojem loše reagirala Matea Bošnjak koja ju je glavom skrenula u mrežu iza nemoćne Doris Bačić.
Do kraja poluvremena uspjela je Ukrajina čak dvaput povisiti svoje vodstvo. I to preko iste igračice Tetyane Kozyrenko. Prvo je u 41. minuti sjajno reagirala glavom na ubačenu loptu sa strane za 2:0, da bi se potom u sudačkoj nadoknadi našla oči u oči s našm vratarkom te je odličnom reakcijom, ovog puta nogom, došla i do svog drugog pogotka na utakmici.
Taj rezultat kao da je obeshrabrio igračice Hrvatske koje u drugom poluvremenu nisu praktički stvorile nijednu iole ozbiljniju priliku za barem počasni pogodak. S druge strane Ukrajinke su neopterećene rezultatom u nastavku prikazale dobar nogomet no do novog pogotka nisu uspjele doći. Evo što je nakon susreta izjavio izbornik Hrvatske, Božidar Miletić:
“Odlično smo stajali sve do prvog primljenog gola u kojem smo ispali pomalo naivni. U tih prvih dvadesetak minuta imali smo nekoliko poluprilika, nekoliko kornera, no nakon gola smo psiholški pali što je Ukrajina iskoristila. Riječ je o jednoj ozbiljnoj ekipi koja se pokazala kvalitetnijom od nas u ovoj utakmici. Plan je bio suprostaviti im se agresivnom igrom držati neriješen rezultat što je duže moguće. Nadali smo se i kako će se na našoj strani naći taj faktor sreće koji je potreban da se ovakve utakmice pobijede. Ali ponosan sam kako su cure odigrale drugi dio jer nije lako vratiti se u utakmicu nakon što gubite tolikom razlikom. Zahvaljujem se i publici koja je došla u velikom broju i napravila jedan lijepi ambijent.”
Hrvatska je nakon utakmice s Ukrajinom ostala na pretposljednjem mjestu grupe 4 s dva boda, jednim više od Mađarske s kojom će naše igračice snage odmjeriti u ponedjeljak. Prvo mjesto trenutačno predvodi Švedska s 12 bodova, na drugom mjestu je Ukrajina sa 7, dok je na trećem Danska sa 6. Utakmica između Hrvatske i Mađarske igra se na Stanovima s početkom u 17 sati.
Foto: Sport023
PROMOVIRAMO ZD SPORT
TRENING BUDUĆNOSTI SpeedFit u samo 20 minuta donosi maksimalan učinak
Već nekoliko godina Zadranima je dostupan SpeedFit, trening budućnosti. Riječ je o modernoj EMS trening metodi, tijekom koje, uz samo…