21 tra 2026
Kadetkinje ŽKK Zadar bez finala na PH u Zagrebu!
Košarka

Kadetkinje ŽKK Zadar bez finala na PH u Zagrebu!

Kadetkinje Ženskog košarkaškog kluba Zadar ostale su bez finala na ovogodišnjem Prvenstvu Hrvatske koje se ovog vikenda igra u Zagrebu. Rezultatom 74:54 bolje od igračica trenerice Marije Mazije bile su košarkašice Vodica koje su tako priredile svojevrsno iznenađenje jer su ih Zadranke u natjecanju Lige Dalmacije pobijedile u obje međusobne utakmice.

No, igračice Zadra nisu bile prave onda kada je to bilo najpotrebnije. Niti jednu dionicu nisu zaključile u svoju korist, a posebno loša, i ona koja je presudila utakmicu, bila je druga u kojoj su poražene 22:7. Iz tog se minusa više nisu uspjele izvući i susret je posve zasluženo otišao na stranu Vodica.

Osvrt na susret ponudila je trenerica Zadra Marija Mazija:

“Vodice su odigrale najbolju utakmicu ove sezone. Od početka su nam nametnule ritam koji nam nije odgovarao. Pa iako za ovu utakmicu nismo imali previše vremena za pripremu, tek dva dana, mislim da možemo žaliti jer smo izgubile bez da smo pokazale volju, želju i agresivnost. Jednostavno smo pustili da utakmica ide u ritmu koji je odgovarao protivnicama. Međutim, što je tu je. Sutra nas očekuje  utakmica za treće mjesto gdje se nadam da ćemo uspjeti skupiti glave i uzeti tu brončanu medalju.”

Podatak vrijedan spomena svakako je 60 skokova košarkašica Vodica, odnosno čak 23 više negoli je to imala ekipa Zadra. Najefikasnija u redovima Zadra bila je Anđela Oštrić sa 17 koševa, a pratila ju je Marijeta Domijan s 14 ubačaja. Vodice je do slavlja predvodila Bruna Obratov s 31 poenom.

U borbi za treće mjesto Zadranke će sutra od 12,30 sati u Domu sportova snage odmjeriti protiv Podravac Giganta koji je s nevjerojatnih 146:22 izgubio od Trešnjevke 2009. Finalni dvoboj između Trešnjevke 2009 i Vodica igra se s početkom u 14,45 sati.

Foto: ŽKK Zadar facebook