Uz veliku dozu sreće Zadar u triler završnici bolji od Zaboka

Vrijeme čitanja: < 1 min

Pobjeda košarkaša Zadra. U susretu 16. kola HT Premijer lige u dvorani Krešimira Ćosića rezultatom 83:81 bili su bolji od Zaboka.

Teže od očekivanog Zadrani su stigle do nove pobjede u državnom prvenstvu. Većim djelom susreta gledali smo izjednačenu košarku. Na poluvrijeme je Zadar otišao prednošću 40:39  dok je uoči zadnjih deset minuta domaćin vodio 62:53.

Uspjeli su gosti i to njihovo vodstvo brzo anulirati te je šesnaest sekundi prije kraja tricom Jordana Zabok izjednačio na 77:77. Uslijedila je uzbudljiva završnica, više sreće u ključnim trenucima imali su domaćini koji su u konačnici i stigli do slavlja 83:81.

Veliki pljesak od zadarske publike dobili su igrači Zaboka. Apsolutno su ga zaslužili jer dojam koji su ostavili u Krešinom domu bio je i više nego dobar. Da su i pobijedili ne bi bilo nezasluženo, dapače.

Kod Zadra prvo ime s 22 koša bio je Kristijan Krajina, debitirao je u Višnjiku i Steve Gray s 21 košem. Zadranin Petar Marić bio je izvrstan u redovima Zaboka s 24 koša.

Prvi sljedeći izazov koji očekuje Zadrane je u ponedjeljak u nastavku ABA lige gostovanje kod Crvene Zvezde dok zatim slijede pripreme za završnicu Kupa koja će se narednog tjedna igrati pod svodovima Krešine dvorane.

KK Zadar – KK Zabok 83-81 (23-20, 17-19, 22-14, 21-28)

KK Zadar: Knowles, Bašić, Vladović 2, Ivanov 13, Jelenković, Krajina 22, Vuković 6, Brzoja 6, Špralja 5, Gray 21, Božić 8.

KK Zabok: Marić 24, Kapusta 5, Kalpić, Jordano 17, Vlaić 14, Črnjević 7, Ćutuk, Vučić 11, Tuđen, Buljević 3, Jambrović, Šakotić.