23 velj 2024
Košarkaši Jazine-Arbanasa pobijedili Hermes Analiticu za drugo slavlje u HT Premijer ligi!
Košarka

Košarkaši Jazine-Arbanasa na prilično su uvjerljiv način stigli do svoje druge pobjede u HT Premijer ligi. Rezultatom 81:72 pred nešto više od 100 gledatelja u dvorani Krešimira Ćosića svladali su zagrebačku Hermes Analiticu. Igrači Jazine-Arbanasa tako su  na najbolji mogući način poslali poruku kako će se u idućih 10 utakmica, koliko ih je preostalo do kraja osnovnog dijela prvenstva, ravnopravno sa Zagrebom, Alkarom i Vrijednosnicama Osijek uključiti u borbu oko opstanka u ovom natjecanju.

Ono što svakako može veseliti trenera zadarske momčadi Luku Bujasa jest činjenica kako su se novo pridošli igrači pokazali kao pojačanja čemu dovoljno govori podatak da su Teo Petani, Remi Barry i Franko Kaštropil zajednički ubacili čak 51 poen uz prilično dobru predstavu.

U zanimljivoj i borbenoj utakmici Jazine-Arbanasi su do pobjede stigli tek u posljednjih desetak minuta utakmice kada su krajem treće i početkom četvrtine četvrtine serijom od 17:0 poništili vodstvo gostiju i stvorili dovoljnu zalihu poena da izdrže sve napade igrača Hermes Analitice do kraja utakmice.

Bujas je nakon susreta izgledao vrlo zadovoljan. No, nije svojim igračima, uz čestitke, propustio uputiti i nekoliko kritika. A one su se prvenstveno odnosile na izgubljene lopte i defanzivni skok.

„Meni nitko ne može reći kako obrambeni skok nije samo produkt voljnog momenta. Svojim igračima uvijek govorim da pogledaju snimku i vide kako prilikom našeg šuta za tri poena na četiri metra od koša nema nijednog našeg igrača. U trenucima mi se čini kao da vodim neku pretkadetsku ekipu. Što će biti kad dođe neka ekipa koja će pod košem imati još dominantnije igrače? Tu su i izgubljene lopte. Ali to još i mogu shvatiti jer to se događa ekipama koje su se tek sastavile i koje se tek trebaju uigrati.“

Košarkaši Jazine-Arbanasa ostali su na pretposljednjem, 12. mjestu ljestvice sada s omjerom od 2 pobjede i 12 poraza. U idućem kolu igrači trenera Luke Bujasa gostuju na Baldekinu kod Šibenika nakon čega u prvenstvu slijedi trotjedna stanka zbog odigravanja završnice Kupa Krešimira Ćosića i kvalifikacijskih utakmica A reprezentacije Hrvatske za Svjetsko prvenstvo.