21 lip 2026
Stipe Žunić brončani na dvoranskom kuglačkom mitingu u češkoj Ostravi!
Naslovna slider

Stipe Žunić brončani na dvoranskom kuglačkom mitingu u češkoj Ostravi!

Stipe Žunić nastavio je sa sjajnim rezultatima i na početku 2018. godine. Na dvoranskom mitingu u češkoj Ostravi zadarski bacač kugle potvrdio je dobru formu od prošle godine te je u jakoj konkurenciji završio na trećem mjestu s hicem od 20,54 metara.

Pobjedu je s hicem od 21,61 metara odnio domaći predstavnik Tomaš Stanek, dok je drugo mjesto osvojio Mesud Pezer iz Bosne i Hercegovine s hicem od 20,68 metara.

Hrvatskom rekorderu Žuniću najbolji dvoranski hitac je onaj od 21.11 metara iz 2015. godine, dok na otvorenom on iznosi 21,48 metara.

Mitinig u Češkoj, kao i svi nadolazeći, Žuniću će poslužiti kao priprema za najvažniji događaj tekuće dvoranske sezone, a to je Svjetsko prvenstvo u Birminghamu od 1. do 4. ožujka.

 

Foto: Sport023