Zadrani “izrudarili” pobjedu nad FMP-om!

Vrijeme čitanja: 2 min

Košarkaši Zadra uspjeli su u vrućoj atmosferi dvorane Krešimira Ćosića pred više od pet tisuća navijača u 16. kolu ABA lige pobijediti FMP rezultatom 83:77 i tako ostati u krugu momčadi koje pretendiraju na četvrto mjesto i doigravanje.

Utakmica nije bila lijepa za oko, a već u prvoj četvrtini vidjelo se jasno koliki je značaj ona imala i za jednu i za drugu momčad. Atmosfera u dvorani bila je gotova na točci usijanja, a dodatno su je podgrijavali suci i navijači. Bilo je i ponekog koškanja na terenu, a ta prva četvrtina trajala je gotovo pola sata. U takvom stanju stvari gosti su se na početku bolje snašli te su nakon pet minuta igre imali prednost od 12 koševa razlike.

Ipak, Zadrani su do kraja prve dionice uspjeli tu razliku spustiti na samo minus tri, a početkom drugog dijela i anulirati je u potpunosti. Ta dionica protekla je u izjednačenoj igri pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 44:41 za goste. Treća dionica također je protekla u znaku domaćina baš kao i pola četvrte kada su u jednom trenuktku stali i dozvolili gostima da se serijom 11:0 približe na samo četiri poena zaostatka. No, preciznim izvođenjem slobodnih bacanja od strane Luke Božića i Josha Bostica Zadrani su ipak na kraju utakmicu relativno mirno priveli u svoju korist.

Za izdvojiti je podatak kako su gosti promašili čak 19 slobodnih bacanja od 44 koliko su ih izveli uz postatk šuta 56,8 posto.
Zadrani su tako došli do svoje osme pobjede u ovom natjecanju koja ih je smjestila na šesto mjesto.

Strijelce Zadra predvodio je Ive Ivanov s 18 koševa, dok je jedan manje na drugoj strani dao Filip Čović.

I na kraju jedna zanimljivost. Košarkaši Zadra na zagrijavanje su istrčali u majicama s natpisom “Stop progonu navijača” aludirajući, naravno, na nemile događaje u Kaštelima, dok je kapetan Šime Špralja imao i ekstenziju “i fizioterapeuta” u znak potpore fizioterapeutu KK Zadra Mladenu Babiću koji je nastradao nakon utakmice s Cedevitom u Zagrebu kada je na divljački način zaustavljen od strane nepoznate osobe u civilu. Babić je zbog tog incidenta završio na bolovanju i terapijama.