J. Nekić: Vjerujem da će Antonijevim putem krenuti i ostali naši plivači
Odlične rezultate na Zimskom prvenstvu Hrvatske u plivanju održanom u Rijeci postigli su predstavnici Plivačkog kluba Zadar. Osvojili su 16 pojedinačnih i 4 štafetna odličja: Antonio Milin 8 puta je prvak Hrvatske od čega 3 puta u apsolutnoj konkurenciji, Bruno Šarić i Filip Petani viceprvaci Hrvatske, Barbara Ćustić brončana juniorka.
Ostvarenim je i više nego zadovoljna trenerica u klubu, Josipa Nekić.
„Slažem se, bilo je iznenađenje ali sve je za nas išlo po planu. Naši plivači su stvarno bili na visini zadatka i idu im samo pohvale. Svi su isplivali svoja najbolja vremena a to je uvijek imperativ. Osjetila se i žeđ prema natjecanju, svi su dali svoj trenutačni maksimum i to se vidi i po rezultatima”.
Antonio Milin.
„Dečko je srušio prvi individualni rekord za naš klub. Taj je rezultat kruna cijele godine i ima posebnu vrijednost i važnost kako za klub tako i za samog Antonija. Srušiti rekord Draganje star 16. godina je nešto briljantno. Kroz cijelo natjecanje je bio izvrstan i čestitam mu i ovom putem. Očekujem da će njegovim putem krenuti i naši drugi plivači”.
Županijska, regionalna natjecanja i medalje osvojene na njima ipak punu vrijednost ako se potvrde i na državnim smotrama.
„Definitivno, prvenstva Hrvatske ipak su kruna svega onog što radimo kroz sezonu. Ona vode plivače prema reprezentaciji, otvaraju se i nova vrata, novi horizonti kojima svaki pravi sportaš uvijek mora stremiti”.
Na listi uspješnosti klubova, PK Zadar opet je u najboljih 10, plivačice su na 8. a plivači na 9. mjestu.
„To je ono što nas posebno veseli, kontinuitet je nastavljen što je i nama u klubu znak da dobro radimo i da smo na pravom putu”.
PROMOVIRAMO ZD SPORT
DUGI OTOK TRAIL 2026. Otvorene su prijave za najposebniju otočku utrku
Prijave za Dugi Otok Trail 2026. službeno su otvorene, a sredina ožujka ponovno će označiti početak trail sezone na jednom…





