11 kol 2022
Zadar bolji od Šibenika u predivnom ozračju Krešinog doma
Košarka

Košarkaši Zadra pobijedili su u susretu 10. kola HT Premijer lige u predivnoj atmosferi izvrsno popunjenih tribina Krešinog doma momčad Šibenika rezultatom 81:72.

Gosti su odlično krenuli u ogled te su u drugoj minuti vodili 7:2 a nakon prvih deset minuta imali su prednost od šest koševa. Igrala se 12. minuta na semaforu je svijetlilo Zadar 18, Šibenik 25. Uslijedio je period izvrsne igre domaćina koji serijom 24:1 dolazi do vodstva 42:26 dvije minute prije kraja prvog djela.

Pitanje pobejdnika već tad su riješili Zadrani iako su igrači Šibenika četiri minute prije kraja utakmice stigli na zaostatak od svega sedam koševa (70:63). Snage za još više približiti se domaćinu nisu imali te je momčad s Višnjika tako stigla do osme pobjede u ovom natjecanju uz svega jedan poraz.

Do nova dva boda predvodio ih je Joshua Bostic s 21 košem, kod Šibenika je najviše 23 koša ubacio Ivan Mileković.

U sljedećem kolu HT Lige Zadar u petak gostuje u Osijeku kod Vrijednosnica dok dan kasnije u Zagrebu će odigrati sraz ABA lige protiv Cedevite.