Sonik-Puntamika neporažena i nakon derbija protiv Sukošana

Vrijeme čitanja: < 1 min

Košarkaši Sonik-Puntamike uspjeli su ostati neporaženi i nakon županijskog derbija u kojem su sklopu 7. kola Druge lige rezultatom 64:58 pobijedili Sukošan. No, za pobjedu u ovom dvoboju domaćin je morao uložiti svu svoju snagu i koncentraciju jer su gosti došli odigrati jednu hrabru utakmicu u kojoj nisu krili svoje ambicije za pobjedom.

Već nakon prve četvrtine Sukošan je prigrlio prednost koju nije ispuštao sve do 34. minute kada je domaćin uspio izjednačiti i nakon toga i minimalno povesti. Ono što se kasnije pokazalo prevelikim hendikepom po momčad Sukošana bio je izlazak iz igre jednog od njihovog najboljeg i najiskusnijeg igrača Ive Pavića koji je posljednje tri i pol minute zbog pet osobnih pogrešaka prosjedio na klupi. Puntamičani su u tom periodu ubacili šest koševa, gosti nijedan i tu je priči bio kraj.

Trener Sonik-Puntamike, Šime Kraljević.

“Uistinu jedna teška pobjeda. Ali znali smo da će biti tako. Sukošan je došao bez trojice svojih visokih igrača za koje smo pripremali našu igru i to nas je dosta poremetilo. Mi imamo dva “teška” centra i danas im nije bilo lako nositi se puno lakšim i bržim igračima Sukošana. No, u konačnici ovakve pobjede su uvijek slađe i puno se više da naučiti iz njih nego da smo pobijedili s 20 razlike. Ovo će nam sigurno dati dodatnu sigurnost u daljnjem tijeku prvenstva jer ćemo sigurno kad dođe nova ovako tijesna utakmica imati potrebnu mirnoću.”

Sonik-Puntamika tako je i nakon ovog kola ostala na vrhu poretka, dok je Sukošan sada na omjeru od dvije pobjede i pet poraza. Ono što Puntamičane očekuje u narednom periodu jest zaostala utakmica u Trilju protiv momčadi Cetine, a onda i utakmica u Kupu Krešimira Ćosića protiv Gorice koja je na rasporedu 07.01. iduće godine.