15 svi 2025
SuperChicksice preko Uspinjače do četvrtfinala “Kutije šibica”!
Futsal

SuperChicksice preko Uspinjače do četvrtfinala “Kutije šibica”!

ŽMNK Futsal Super Chicks nastupile su jučer na 47. izdanju poznatog zagrebačkog malonogometnog turnira „Kutija šibica“. U svojoj prvoj utakmici, na drugom izdanju za žene, koji ove godine broji 16 ekipa, Chicksice su u šesnaestini finala došle do slavlja od 2:1 nad ekipom ŽMNK Uspinjača Zagreb. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani Peščenica, a pogotke za ekipu iz Poličnika postigle su  Ivana Ćubić i Ana Petrović. Za Uspinjaču Pemper.

Trener Super Chicksica, Luka Marinović.

„Na kraju zaslužena ali teško izborena pobjeda i prolaz u četvrtfinale turnira. Imali smo problema u igri jer nam se nekoliko cura priključilo na ovom turniru kojima je ovo prvi put ozbiljniji susret sa malim nogometom. U vodstvo smo došli preko Ćubić u 10. minuti nakon kornera. Uspinjača je zaprijetila sa dvije situacije u prvom poluvremenu ali je odlična vratarka Adamović reagirala odlično i pokazala se kao veliko pojačanje za ovu sezonu. Mi smo imali tri dobre prilike za povećati vodstvo ali Gruica, Barbir i Ćubić nisu uspjele zatresti po drugi put mrežu Uspinjače. U drugom poluvremenu smo pali fizički i to nas je na kraju skoro koštalo pobjede. Uspinjača je uspjela izjednačila pogotkom Pemper u 31. minuti i vratiti stvari na početak. Dilemu oko pitanja pobjednika ipak je u 36. minuti riješila Petrović na asistenciju Barbir. Čestitam curama na pobjedi, a moram pohvaliti i njihovu veliku volju, želju te borbenost na ovoj utakmici.“

ŽMNK Super Chicks u četvrtfinalu „Kutije šibica“ igrat će protiv boljeg iz dvoboja ŽNK Viktorija Supersport i ŽNK Agram Zagreb. Četvrtfinale je na rasporedu 21.12.2017.

Za MNK Super Chicks: Nensi Adamović (gk), Mateja Žilić (c), Ana Petrović, Ivana Ćubić, Petra Rudić, Ana Gruica, Kristjana Kolgjeraj i Petra Barbir.

Treneri Luka Marinović i Josip Pedić. Vođa puta Miro Surać.

 

Foto: Futsal Super Chicks facebook