Nogometaši Zadra se od polusezone oprostili remijem protiv Vala!

Vrijeme čitanja: 2 min

Nogometaši Zadra jesenski su dio u natjecanju Treće HNL jug okončali remijem na Stanovima od 2:2 protiv Vala. Domaćin može biti i više nego zadovoljan ovakvim ishodom 15. kola jer su gosti do 18 minuta prije kraja vodili 2:0. Autor oba gola za goste bio je Cikojević u 54. i 70. minuti, a oba ga je puta vrhunski poslužio Repić.

Domaćini su smanjili u 72. minuti nakon što je gostujući igrač Čeko igrao rukom u šesnaestercu, a sudac pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Župan. Inače, kao zanimljivost izdvojit ćemo kako je ovo bio prvi kazneni udarac za Zadar u cijeloj polusezoni. Zadar je u konačnici do boda stigao nakon još jedne pogreške gostujućih igrača kada je nakon centaršuta Jurića loše reagirao Karamarko koji je prsima ugurao loptu u svoju mrežu.

Trener Zadra, Vjeran Simunić:

“Bili smo bez tri igrača koji su nastupili protiv Kamena i to mladih koji bi nam puno pomogli u ovoj utakmici. Kad sam došao u klub rekao sam da ćemo ove tri utakmice do kraja jesenskog dijela odigrati jednu po jednu. U svakoj smo učinili ono što je u našoj moći. Svakako sam najzadovoljniji s onom drugom koju smo pobijedili na gostovanju. Moram reći kako strašno mrzim gubiti tako da je bod ipak u konačnici dobar da se ostane u ritmu. Stvarno sam želio ovu pobjedu. Ne bih rekao niti da je moji igrači nisu htjeli ili da nisu znali doći do nje. Jednostavno je Val dobro opstruirao našu igru. Morat ćemo se pojačati u ovom zimskom dijelu. Trebaju nam igrači koji će se boriti za boje Zadra. U ovoj stanci priključit ćemo treninzima nekoliko juniora da vidimo s čim računamo u nastavku sezone.”

Evo kako je utakmicu vidio predstavnik kluba Val, Mario Bašić.

“Mi smo došli odigrati jednu poštenu utakmicu. Zadar je jedna kvalitetna ekipa i mi smo odigrali u našim mogućnostima. Na kraju smo imali i dosta nesreće, a falilo nam je i malo strpljenja da je s pobjedom privedemo kraju. Želim Zadru puno sreće u nastavku prvenstva, a što se nas tiče nadam se da ćemo uspijeti zadržati status trećeligaša.”

Posljednja utakmica jesenskog dijela prvenstva svakako nije ispala na način na koji su to željeli navijači ali i Uprava kluba. Štoviše, može se reći kako cijela polusezona nije ispala prema očekivanjima vodećih ljudi u klubu koji su pred igrače i struku postavili jasne ciljeve. Nakon polovice prvenstva može se reći kako ih oni nisu ispunili.

Zadar će stanku provesti na sedmom ili osmom mjestu ljestvice, ovisno o ishodu sutrašnje utakmice Uranije i Kamena, sa deset bodova zaostatka za vodećom Croatijom. Zimska stanka Zadranima bi trebala poslužiti za dovođenje novih pojačanja. Bez njih teško će se i ove sezone ostvariti onaj glavni cilj, a on je, znaju to i ptice na grani, povratak u Drugu ligu iduće sezone.