Zvezda je ipak bila prevelik zalogaj za vaterpoliste Zadra 1952

Poraz vaterpolista Zadra 1952. Bolja od njih na Višnjiku u susretu 6. kola A2 Triglav regionalne lige rezultatom 14: 8 bila je vodeća momčad prvenstva beogradska Crvena Zvezda. I prije početka ovog sraza znalo se da su gosti apsolutni favoriti i da bi sve osim njihove pobjede bilo veliko iznenađenje. Tako su se igrači Zvezde i postavili od samog starta susreta.

Poveli su 0:1, za domaćine je izjednačio Šunde te su zatim gosti postigli četiri gola za prednost 1:5 nakon uvodnih osam minuta. Smanjili su Zadrani u drugoj dionici na 3:6, imali su izglednu priliku i za još više približiti se, međutim, nisu uspjeli postići pogodak za smanjenje zaostatka na -2. Na predah se otišlo vodstvom Zvezde 3:8.

I u nastavku je to bila jednosmjerna utakmica do konačnih 8:14 za momčad iz Beograda.

“Rezultat je za nas puno bolji nego je u biti prava razlika u kvaliteti između nas i njih. Izvrsna su ekipa, maksimalno utrenirana. Znali smo i prije da su oni veliki favoriti ali ono što me smeta je što su neki moji igrači bili previše malodušni. Ovo su utakmice u kojima se mora dati svoj maksimum, pokazati suparniku zube bez obzira na to što je on bolji. Želja je trebala biti veća, ovo je za sve njih pravi izlog i pokazatelj da vide koliko i što mogu”– istaknuo je trener VK Zadar 1952, Goran Jovančević.

Vice Donat Magaš s 3 gola bio je najučinkovitiji kod Zadra, 2 pogotka su postigli Anton Šunde i Ivan Vrbnjak dok je jednom strijelac bio Roko Jurišić. Zadrani su i dalje bez pobjede u natjecanju. U sljedećem kolu odlaze na gostovanje kod Cattara.