Vaterpolo: Briljantna Hrvatska se “poigrala” s Rusijom

Uvjerljivim slavljem 14:4 protiv Rusije, Hrvatska vaterpolska reprezentacija na najbolji je mogući način otvorila ovogodišnje izdanje Svjetske lige. Pred punim tribinama zadarskog bazena na Višnjiku i u odličnoj atmosferi svjetski prvaci su se gotovo pa “poigrali” s gostima.

Izvrsno su “Barakude” krenule u susret te su nakon uvodnih osam minuta vodile 3:0 dok se na poluvrijeme otišlo rezultatom 6:1 za igrače Ivice Tucka. I u nastavku je Hrvatska bila dominantna te je svoju prednost još i povećala do konačnih +10.

Oduševljenje igrom svojih momaka nije krio izbornik, Ivica Tucak.

“Nisam očekivao ovo s obzirom na kombinirani sastav i s obzirom da smo imali malo vremena. Sve što smo dogovorili smo ispoštovali. Fantastično odigrano u fazi obrane, školski, čudo”.

Briljantan je bio Loren Fatović s 5 postignutih golova, 3 je dodao Ante Vukičević, 2 Marinić Kragić dok su po jednom strijelci bili Vrlić, Garcia, Lončar i Buljubašić. Sljedeći susret Hrvatska će u Svjetskoj ligi odigrati 16. siječnja iduće godine kada će gostovati kod Njemačke.

Bravo Zadre, još si se jednom pokazao kao izvrstan domaćin i organizator velikih vaterpolskih događaja. S veseljem se radujemo novom.