Šimurina u 90. minuti na Stanovima slomio Jadran za nova tri boda nogometaša Zadra!

Vrijeme čitanja: 2 min

Nogometaši Zadra uspjeli su danas na Stanovima u 11. kolu Treće HNL jug na “mišiće” doći do novih bodova u ovom natjecanju. U goste im je stigao petoplasirani Jadran iz Ploča koji je pokazao kako nije bez razloga na toj poziciji. Nakon poćetnog odmjeravanja snaga Zadar je ipak poveo preko Anića u 34. minuti utakmice. Jurčević je u 76. izjednačio na 1:1, a za konačnih 2:1 u 90. minuti pogodio je Šimurina nakon što je Jurić fino okrenuo dva igrača i poslao precizan centaršut na glavu zadarskog stopera.

Bila je to utakmica u kojoj se u posljednjih dvadeset minuta imalo puno toga za vidjeti. Izdvojit ćemo tek dvije sumnjive situacije u kaznenom prostoru gostiju u kojoj je sudac, prema mišljenju domaćih, čak dva puta zbog igranja rukom igrača Jadrana mogao pokazati na bijelu točku. No, kada se podvuče crta Zadar je zasluženo došao do tri boda zlata vrijedna u nastavku borbe za vrh tablice.

Trener Zadrana, Leopold Burčul.

“Mislim da smo uživali u zanimljivosti nogometne igre. Ne toliko u ljepoti koliko upravo u zanimljivosti. Vidilo se koliko je nama ova utakmica bila značajna. Vezala nam je noge. Ne mogu reći da moji igrači nisu željeli ali važnost utakmice jednostavno nas je sputavala. Nije to bila igra koju ja osobno priželjkujem, a vjerujem isto tako niti publika. Ali prava momčad pobjeđuje i kad igra ne izgleda baš najbolje. Drago mi je da su se gosti ovdje osjećali dobro u onom sportskom smislu. Ne volim komentirati suđenje ali moram reći kako glavni sudac nije dobro odradio posao. Pomoćne suce neću uvlačiti u ovo.”

Utakmicu je prokomentirao i trener Jadrana, Proleta.

“Čestitam kolegi Burčulu na zasluženoj pobjedi. Znali smo da Zadar ukoliko želi doći na vrh ljestvice će se u ovoj utakmici morati otvoriti i mi smo znali da će se otvoriti prilika iza zadnje linije. Nažalost po nas iskoristili smo tek jednu, dok smo s druge strane iz naše pogreške smo primili gol i Zadar je na kraju zasluženo pobijedio. Hvala domaćinima što su dopustili da se na današnjoj utakmici igra nogomet. Ali to meni i nije iznenađenje. Zadar je uvijek bio veliki klub.”

Zadar je sada s nova tri boda stigao na sedmo mjesto prvenstvene ljestvice sa sedamnaest bodova. Primorac iz Biograda na Moru se, pak, nakon današnjeg domaćeg poraza od Vala od 2:1 na vrhu tablice izjednačio sa Splitom koji je kod kuće istim rezultatom bio bolji od Neretvanca. U idućem 12. kolu Zadar ide u goste Hrvacama, a Primorac BnM istoimeniku iz Stobreča.