NK Zadar i NK Primorac iz BnM uzeli po bod u gostujućim dvobojima 10. kola Treće HNL jug!

Vrijeme čitanja: 1 min

Nogometaši Zadra odigrali su neriješeno 1:1 u desetom kolu Treće HNL na gostovanju kod Zagore u Unešiću. Na kraju Zadrani mogu biti itekako zadovoljni s ovim bodom jer je domaćin na malo više od 20 minuta prije kraja dvoboja imao vodstvo od 1:0 i kazneni udarac koji, srećom po Zadrane, nije iskoristio.

Zanimljiv detalj važan spomena dogodio se u 70. minuti kada je trener Zadra Leopold Burčul na travnjak poslao svog pomoćnika Želimira Terkeša. Za one koji ne znaju, Terkeš je na kraju prošle sezone objesio kopačke o klin. No, čini se kako je ljuta nestašica napadača u zadarskim redovima natjerala Burčula da Terkeša u ovoj utakmici pošalje na travnjak. To se pokazalo dobitnim potezom jer je Zadar samo 14 minuta kasnije preko Kristijana Jurića došao do izjednačenja.

Iako je jedan bod bolji nego nijedan ovakav ishod ne bi smio zadovoljiti struku i nogometaše Zadra. Za biti prvak ovog izuzetno teškog natjecanja trebat će i pokoja pobjeda na strani. Ukoliko se s tom praksom ne počne u skorije vrijeme i ovaj će vlak polako proći kraj Stanova gdje će se onda i dogodine sanjati o višem rangu. Zadrani se sada nakon nepotpunog desetog kola nalaze na osmom mjestu prvenstvene ljestvice sa 14 bodova, a u idućem će kolu na svom travnjaku dočekati momčad Jadrana iz Ploča.

Recimo i kako je neriješeno 0:0 na gostovanju u Ivanbegovini kod Kamena odigrao i vodeći Primorac iz Biograda na Moru. Biograjci su i dalje prvi ali ih danas stobrečki Primorac eventualnom pobjedom protiv Splita može skinuti sa trona.