30 sij 2023
Miletićeve cure pružile dobar otpor europskim viceprvakinjama
Naslovna slider

U susretu skupine 4 europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. u Francuskoj, hrvatske nogometašice su u Zaprešiću izgubile od europskih doprvakinja Dankinja 0:4.

Nakon uvodnog remija kod Ukrajine, varaždinskog poraza od Švedske, te remija u Mađarskoj, izabranice koje vodi zadarski stručnjak Božidar Miletić su u Zaprešiću ubilježile očekivani poraz od jedne od najjačih selekcija svijeta. Nakon prvih četrdeset minuta Danska je vodila 0:2. Preostala dva pogotka Dankinje su postigle u 89. minuti i četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Danska vodi u skupini sa šest bodova, Švedska ima 3, a Hrvatska nakon četiri utakmice ima dva boda iz četiri utakmice. Plasman na SP će izboriti pobjednice skupine, dok drugoplasirana ekipa ide u dodatne kvalifikacije. Sljedeću utakmicu Hrvatska igra kući protiv Ukrajine koja ima jedan bod, kao i Mađarska.

Uz izbornika Miletića i ovog puta u stožeru reprezentacije je bio zadarski dvojac, kondicijski trener Jure Perković te trener vratarki, Krešo Jaklin.