Zadar pobjedom nad Uranijom obilježio rođendan Hrvoja Ćustića!

Vrijeme čitanja: 1 min

Nogometaši Zadra u devetom su kolu Treće HNL jug na Stanovima s 5:2 pobijedili Uraniju. Najzaslužniji za novu, četvrtu pobjedu Zadra u ovom natjecanju bio je Karlo Torbarina koji je svojim hat-trickom u prvom poluvremenu utakmicu odveo u, po domaćine, prilično sigurne vode.

Prvi gol Torbarina je postigao u 16. minuti, drugi u 30., a treći u 39. Gosti su do jedinog pogotka u prvom dijelu stigli u 34. minuti, a strijelac je bio Marin Božić.

Na početku drugog polivremena domaćini su promašili nekoliko izglednih prilika što im se osvetilo u 62. minuti kad je na 3:2 smanjio Mario Pejković. No, sve neizvjesnosti oko pobjednika današnjeg dvoboja u 77. je minuti otklonio Dragan Župan lijepim, prizemnim udarcem u desni kut, neuhvatljivim za gostujećeg vratara Brkulj Ivana. Pečat na dobru igru i slavlje protiv momčadi iz Baške Vode stavio je u 84. minuti Josip Gagula.

Zadrani su tako na najljepši mogući način obilježili obljetnicu 34. rođendana svog, kako ga na Stanovima vole zvati, dvanaestog anđela Hrvoja Ćustića.

Pet golova u mreži protivnika također je odlična vijest za trenera Zadra Leopolda Burčula koji je u proteklom tjednu ostao bez napadača Tomislava Ivičića s kojim je ugovor sporazumno raskinut. Prije utakmice 10. kola i gostovanja u Unešiću kod Zagore, nogometaše Zadra u srijedu očekuje i dvoboj osmine finala domaćeg Kupa u kojem će na svom travnjaku ugostiti prvoligaša Osijek.