27 srp 2024
Poraz Zadra od CSKA, Bamberg nakon dva produžetka bolji od Fenerbahcea
Košarka

I drugog dana Zadarskog košarkaškog turnira u Krešinom domu odigrane su dvije utakmice. Prvi su na parket izašli igrači aktualnog europskog prvaka Fenerbahcea i njemačkog Brose Basketa. Nakon dva odigrana produžetka do pobjede rezultatom 90:89 stigao je Bamberg.

U drugom ogledu dana sastali su se domaćin Zadar i ruski gigant CSKA iz Moskve. Samo u prvih dvadeset minuta Zadrani su bili ravnopravan suparnik. U drugom poluvremenu gosti su ubacili u brzinu više te su na kraju došli do uvjerljive pobjede 97:68. Tek nešto bolji od ostalih kod Zadra bio je sa 17 ubačaja Luka Božić.

Subota je za igrače Zadra slobodan dan na turniru a snage će odmjeriti u 18 sati CSKA i Bayern a nakon njih od 20 i 30 igrat će Khimki i Fenerbahce.