31 svi 2023
Burčul: nadam se da nam se ovom pobjedom konačno otvorilo! Blatnjak: Preuzimam odgovornost za poraz!
Naslovna slider

Burčul: nadam se da nam se ovom pobjedom konačno otvorilo! Blatnjak: Preuzimam odgovornost za poraz!

Nogometaši Zadra konačno su u četvrtom kolu Treće HNL skupine Jug postigli svoj prvi pogodak ove sezone. Pogodak koji im je bio dovoljan za prvu pobjedu i pogodak koji je treneru Loepoldu Burčulu donio ono što mu je svakako najpotrebnije, a to je mir koji mu prijeko potreban da sa svojom momčadi nastavi misiju ulaska u Drugu HNL. Koliko mu je jučerašnje slavlje bilo važno vidjelo se i na konferenciji za medije nakon utakmice kada je rekao kako se nada da je ova pobjeda otvorila jedan ljepši period, bogatiji rezultatskim uspjesima.

„Utakmica je bila pravi derbi i mislim da su ljubitelji nogometa koji su došli na Stanove mogli prisustvovati jednoj pravoj natjecateljskoj utakmici koja nije bila baš lijepa za gledati ali koja je bila puna onog sportskog naboja. Primorac je imao puno lakšu situaciju u pripremi ove utakmice za razliku od nas kojima je ovo bila utakmica što se ono kaže biti li ne biti. Hvala dragom Bogu i mojim igračima koji su uspjeli izvojevati ovu pobjedu. Zasluženu. Možda je sve skupa trebalo rezultatski završiti još povoljnije po nas ali bila je prisutna ta želja kod svakog igrača da baš on bude taj koji će dati gol. Gol koji nam je bio potreban da skinemo ove lance sa nas i da se opustimo.“

Dragan Blatnjak, trener Primorca, čestitao je Zadranima na, po njemu,  zasluženoj pobjedi.

„Mislim da smo mi svoje šanse imali u prvih dvadesetak minuta ali nismo imali tu mirnoću da ih realiziramo. Nakon tih dvadesete minuta Zadar je preuzeo inicijativu i potpuno zasluženo došao do tri boda. Ja preuzimam apsolutnu odgovornost za ovaj poraz jer nisam svoje igrače uspio na pravi način pripremiti za ovu utakmicu. Čini mi se da smo se svi nakon dvije posljednje pobjede malo opustili i zadovoljili sa tih šest bodova. Nisam podcijenio Zadar, ali nisam želio staviti pritisak pobjede na svoje igrače. Želio sam da uživaju u ovoj utakmici, međutim, nismo bili pravi i to je činjenica. Nadam se da će Zadar nakon ove pobjede krenuti prema mjestu gdje se on i treba nalaziti, a to je u vrhu ove lige.“

Zadrane u sljedećem kolu Treće HNL očekuje gostovanje kod sinjskog Junaka, no prije toga u utorak će u Požegi odigrati i utakmicu šesnaestine finala domaćeg Kup natjecanja protiv momčadi Slavonije.