08 lip 2023
Perić: Seniore Sonik-Puntamike u novu sezonu povest će novi trener Šime Kraljević!
Košarka

Perić: Seniore Sonik-Puntamike u novu sezonu povest će novi trener Šime Kraljević!

Seniori Košarkaškog kluba Sonik-Puntamika polako se okupljaju uoči početka priprema za novu natjecateljsku sezonu u A-2 hrvatskoj ligi. Iako igrački kadar još uvijek nije u potpunosti definiran, no jedno je sigurno. Tko god ove sezone bude nastupao u zeleno-bijelom dresu igrat će pod palicom novog trenera Šime Kraljevića. Upravo je na njemu zastala kuglica kada su u klubu birali ime novog trenera iako Kraljević baš i nema prevelikog iskustva u vođenju seniorskih momčadi. Naime, Kraljević je radio s mlađim selekcijama u KK ABC, vodio je i juniore Sonik-Puntamike, a bio je jedno vrijeme i kondicijski trener u ŽKK Zadar. Ove vijesti donio nam je sportski direktor Sonik-Puntamike, Pero Perić.

„Novi trener ima ispred sebe određeno vrijeme da posloži momčad prije početka natjecanja čije se prvo kolo igra tek početkom studenoga. Kraljeviću ćemo svi pomagati i biti na raspolaganju. Tu su trener juniora Stipe Kuliš, trener kadeta Frane Šare kao i Roko Jurlina i moja malenkost. Ako netko želi volontirati taj je dobrodošao u naš klub. Pogotovo ako ima i stručnu spremu trenera. Moram naglasiti i kako je održan i ždrijeb ove naše lige u kojoj će ove sezone nastupati osam momčadi. Mi prvu utakmicu igramo kod kuće protiv Omiša.“

Kako će ove sezone izgledati momčad Sonik-Puntamike?

„Ekipa se tek sklapa. Naravno da će se prvo popričati s igračima od prošle sezone, ali intencija je pomladiti momčad za ovu sezonu. Čekali smo da izaberemo trenera i on je sad tu. Slijede pregovori pa ćemo vidjeti s kojom ćemo ekipom na kraju krenuti u sezonu.“

Ambicije su, vjerujemo, ulazak u Prvu jedinstvenu ligu iduće sezone?

„Pa tu negdje vidimo naš klub i mislimo da mu je tamo mjesto. A sad jeli to trenutno moguće vidjet ćemo. Mi krećemo s ambicijama da budemo među tri prve momčadi lige ali nešto će se pitati i ostale ekipe. Tu je jedan Dubrovnik iza kojeg stoji Grad s određenim financijama i koji nam je glavni konkurent. Oni će, koliko imam čuti, ove godine sastaviti jaku momčad od svojih domaćih igrača i mislim da je to najispravniji put ukoliko se želi ostvariti nekakav rezultat.“

Koga još vidite kao konkurente u toj borbi za viši rang?

„Pa tu je svakako Omiš koji je dobio novu dvoranu i sigurno će biti vrlo jak ove sezone. Tu su još i Solin, Trilj, Adriatic i Sukošan, ekipe koje su konkurentne i konkretne i koje igraju sa svojim domaćim igračima. S takvim ekipama nikad nije lako igrati na gostovanjima“, zaključio je Perić.

A KK Sonik-Puntamika i ove će godine organizirati Memorijalni turnir u spomen na Denisa Špiku, koji je ove godine puni svoj 20. rođendan. Na jednom od najjačih turnira u uzrastu kadeta i juniora ljubitelji košarke imat će prilike vidjeti sve renomirane hrvatske klubove. Tako će u konkurenciji juniora uz domaćina Sonik-Puntamiku nastupiti još KK Zadar, KK Cibona, KK Cedevita, KK Split, KK Šibenik, KK Dubrava i KK Triglav-Kranj. U konkurenciji kadeta također nastupa KK Sonik-Puntamika, a uz nju zadarskoj publici predstavit će se još i KK Zadar, KK Cibona, KK Cedevita, KK Split, KK Dražen Petrović- Šibenik, KK Ghia Stuff-Pazin i KK ABC. Turnir se igra od 15.–17. 09. u dvorani Jazine i pomoćnim dvoranama Športskog centra na Višnjiku.