28 ruj 2023
Jure Perković: Nogometni klub „Abeceda sporta“ bit će drukčiji od ostalih!
Naslovna slider

Jure Perković: Nogometni klub „Abeceda sporta“ bit će drukčiji od ostalih!

 

Nogometni klub Abeceda sporta ove godine vrši upise školske djece kao i one vrtičke dobi. Voditelj i idejni začetnik Kluba Jure Perković nada se dobrom odazivu, iako naglašava kako u klubu već djeluje 130 djece, što dječaka i djevojčica. Škola nogometa s radom će početi u petak.

„Tako je. Upisi su već u tijeku, a kao što ste rekli s radom krećemo za tri dana. Okupljamo školsku djecu i krećemo na tri lokacije. Na terenima Športskog centra Višnjik, u Poličniku i Murvici. A sa Abecedom sporta kako smo je nazvali, dakle sa djecom vrtićkog uzrasata od četiri do šest godina krenut ćemo početkom rujna na istim lokacijama.“

Iako mlad, Jure Perković trenerskim se poslom bavi već više od 12 godina.

„Istina. Krenuo sam još tamo u NK Trešnjevci dok sam studirao. Nakon toga radio sam u još jednom zagrebačkom klubu Šparti Elektri, a zatim se vraćam u Zadar gdje sam u NK Zadar odradio pet godina i još dvije u NK Arbanasi. Odlučio sam da je došlo vrijeme da pokrenem nešto novo, nešto svoje, drugačije od ostalih.“

Osim Vas, tko je još uključen u rad u s djecom u vašem klubu i koliko polaznika očekujete?

„Uz mene s djecom će raditi još tri trenera. To su prof. Ivan Zubčić, prof. Roko Prtenjača i tu je još i Luka Marinović, trener s UEFA B licencom. Mi ćemo u početku gledati da imamo što više djece, no zatim ćemo se više posvetiti radu s kvalitetnom djecom i u budućnosti pokušati iznjedriti jednog reprezentativca Hrvatske.“

Koji broj djece bi recimo bio optimalan?

„Pa kao što sam već rekao, u klubu već imamo preko sto djece koja su kroz univerzalnu sportsku školu uključena u rad našeg kluba, kao i u individualan rad. Sigurni smo kako će se broj djece svakako povećati, ali još jednom naglašavam. Nije nam cilj ići na masovnost već kvalitetan rad u malim grupama. U tom pogledu, našim najtalentiranijim polaznicima omogućit ćemo besplatan individualan rad u našem klubu i pokušati im osigurati najbolje uvjete za napredak.“

Jure gdje vas zainteresirani za upis u Vaš klub mogu pronaći?

„Kontakt postoji na našem Facebook profilu. Tamo su sve informacije koje nekog mogu zanimati, a tamo je i moj broj mobitela gdje me se može nazvati i pitati dodatna pojašnjenja.“

Sigurni smo kako u ovu priču krećete s puno optimizma?

„Pa naravno da sam optimist. Već sada imamo dosta upita, dosta prijava i sigurno će to biti dobro. Želio bih još naglasiti kako ćemo ove sezone igrati u županijskim ligama i to sa dvije ekipa papalina za koje će nastupati djevojčice i dječaci, baš kao i natjecanju tića i mlađih pionira.“

Jure Perković, važno je napomenuti, radi i kao trener u stručnom stožeru Hrvatske ženske nogometne reprezentacije skupa s našim izbornikom, Zadraninom Božidarom Miletićem.

„Da, na poziv izbornika Miletića odazvao sam se s oduševljenjem. Iako, priznajem, nisam bio puno u ženskom nogometu, ali što sam više tamo to više spoznajem čari tog sporta“, zaključio je Perković.