19 tra 2024
Grgo Mujan i Doris Beros pobjednici 12. Državnog prvenstva u daljinskom plivanju, Dražen Adžić najbolji od Zadrana!
Naslovna slider

U prelijepom ambijentu zadarske rive jučer je održano 12. Državno prvenstvou daljinskom plivanju na 5 tisuća metara, te ujedno i 7. Plivački maraton Zadar 2107. Ukupno 93. plivačica i plivača nastupila su na utrci, a najbolje vrijeme kod muškaraca imao je Grgo Mujan iz KDP-a Split. Koji je 5 kilometara isplivao za jedan sat i 52 sekunde. Mujan je u foto-finišu za manje od sekunde bio brži Filipa Husnjaka iz KDP-a Poreč, dok je treće mjesto pripalo Duji Milanu iz KDP-a Split s rezultatom 1:01.26.

Kod žena pobjednica je bila Doris Beros iz KDP-a Split s vremenom 1:02,24. Druga je bila „kraljica Manhattana“ Dina Levačić iz KDP-a Split s vremenom 1:10.25., dok je treće mjesto osvojila Petra Sabo iz Plivačkog kluba Zadar s vremenom 1:12.34. Najbolji Zadranin bio je Dražn Adžić koji je utrku završio na ukupno 12. mjestu s vremenom od 1:07.18.

Ove godine KDP Donat u program je ubacio i dvije ekstra utrke. Jednu na tisuću i jednu na 300 metara za sve one kojima je dionica od 5 tisuća metara bila preduga. U onoj na jedan kilometar kod muškaraca je slavio Toni Pedišić s vremenom od 14 minuta i 21 sekundom, dok je kod žena najbrža bila Vanja Petrović iz TK TNT Zadar s rezultatom 24.01.

U utrci za one najmlađe na 300 metara prva je ciljem prošla Lea Ikić iz PK Jadera, a pratili su je njena klupska koleginica Rita Herceg te Lovre Pedišić iz PK Zadar.

Proglašnje pobjednika uz prigodne nagrade i priznanja organiziran je nakon utrka u restoranu Il Padrino.

U videu na linku ispod pogledajte djelić atmosfere s rive..

Foto i video: KDP Donat facebook