19 tra 2024
Juniori VK Zadar 1952 šesti na Kupu Hrvatske
Naslovna slider

Juniori vaterpolo kluba Zadar 1952 osvojili su šesto mjesto na završnici Kupa Hrvatske igranoj u Splitu. U susretu za peto mjesto rezultatom 6:5 nadigrao ih je šibenski Solaris. Zadrani su bolje krenuli u ogled te su nakon prve četvrtine vodili 2:1. Druga dionica pripala je Šibenčanim te se na kratak predah otišlo njihovom prednošću 4:3.

U trećoj četvrtini obje momčadi dale su po jedan pogodak te je uoči odlučujućih osam minuta Solaris vodio 5:4. Izjednačili su igrači Zadra na 5:5 golom Vrbnjaka. Gol odluke za pobjedu Solarisa 6:5 postigao je minutu trideset i jednu sekundu prije kraja Ivan Malenica. U preostalom periodu mreže se više nisu tresle.

Ivan Vrbnjak postigao je kod Zadra najviše 3 pogotka, po 1 su dali Magaš i Grozdanić dok je Jerko Jurlina skupio 12 obrana.