28 stu 2023
BK Diabolik uspješno kroči stazama koje je postavio Damir Zrilić
Borilački

BK Diabolik uspješno kroči stazama koje je postavio Damir Zrilić

Možemo sa sigurnošću utvrditi kako je iza boksačkog kluba “Diabolik” jedna velika sezona prepuna sjajnih nastupa njegovih boksača, događanja i godina velikih uspjeha. Predvođeni trenerima Nikom Marketinom i Vedranom Bajlom, boksači “Diabolika” ove godine su osvojili  veliki broj medalja.

Sezona je ovo u kojoj su boksači “Diabolika” svaki svoj nastup posvetili našem dragom Damiru Zriliću, osnivaču “Diabolika” i razlogu zbog kojeg danas dvorana kluba svakodnevno uveseljava preko 100 ljudi svih uzrasta, muškaraca, žena, starih i mladih. Damir nas je napustio prerano, ali sa sigurnošću možemo osjetiti da je istinski ponosan na sve ono što “Diabolik” danas je. Upravo je to plod njegovog kontinuiranog rada s ljubavlju kako bi ovaj klub podigao na najviše razine i od njega stvorio pravu malu tvornicu vrhunskih sportaša i još boljih ljudi. Rezultat Damirovog truda su danas omiljeni treneri, njegovi  nasljednici, naši Niko i Vedran, rezultat njihove zajedničke borbe za Diabolik su sve medalje osvojene u posljednje vrijeme, a nagrada njihovog zajedničkog mukotrpnog rada su svakako osmjesi na desetinama ljudi, djece i njihovih roditelja koji koračaju svakodnevno našom dvoranom.

“Diabolik” danas ima i trenera koji se usavršavao na Kubi, kolijevci svjetskog boksa i koji stečena znanja danas uspješno prenosi na naše članove. Dvorana boksačkog kluba “Diabolik” bila je i biti će mjesto na koje ljudi dolaze i odlaze sa osmjehom na licu. Tvornica uspjeha, tvornica medalja, tvornica ljudi. Nije “Diabolik” samo boks i to dobro znaju svi koji u dvoranu “Diabolika” dolaze. Sezona 2016/2017 je uspješno završena, a mi ćemo se svi skupa prisjetiti nekih važnijih događanja koji su obilježili sezonu našeg kluba.

Osvrt na rezultate:

25.10.2016. – Nikola Stipčević izgubio je u finalu međunarodnog turnira koji se održavao u austrijskom gradu Lienzu od državnog prvaka Njemačke Barysnihka rezultatimo 2:1. Bio je to odličan nastup našeg boksača koji je bio od velikog značaja za stjecanje iskustva za njegove buduće borbe. I od Nikole, u budućnosti očekujemo puno uspjeha.

21.11.2016. – Nastupi Nikole Stipčevića i Luke Vuksana za “IPG” tim. Nikola je odnio dominantnu pobjedu prekidom, dok je Luka Vuksan iako dominantan u meču, odlukom sudaca, ipak, poražen. Naši boksači su nastupali u premier ligi protiv “Slavonija” tima.

24.11.2016. – Dan grada Zadra – javni sparing. Boksački klub “Diabolik” tradicionalno povodom dana grada Zadra organizira javni sparing na kojeg se odazovu svi boksački klubovi iz našeg grada. Tako je bilo i 2016. godine, a nadamo se i 2017.

17.12.2016. – Nastup Nikole Stipčevića u kategoriji do 64 kilograma na međunarodnom boksačkom spektaklu u Delnicama. Nikola je odnio uvjerljivu pobjedu protiv Mislava Kovačevića.

30.3.2017. – PH u boksu – Zadar, mlađi uzrasti. Impresivan rezultat kluba. 6 boksača – 4 medalje, od toga dvije zlatne i dvije srebrne. Što dodati? Luka Matijević je u kategoriji do 38.5. kg odnio pobjedu u 3 meča, pehar za najboljeg boksača turnira i zlatnu medalju. Na svom prvom turniru Tino Stipanov je osvojio srebro tijesnim porazom u finalu. U kategoriji do 50 kilograma, Vice Radonić pak, odnio je uvjerljive pobjedu i osvojio zlatnu medalju.  Roko Bukvić osvojio je srebernu medalju tijesnim porazom u finalu. Nećemo zaboraviti našeg juniora Ivana Mitrovića i mladog Luku Bukvića. Mitrović je nesretno i tijesno izgubio, dok je Bukvić imao za protivnika maestralnog Matijevića, također našeg boksača, te slobodno možemo kazati kako nas ždrijeb u ovom slučaju nije mazio, jer Bukvić je izgubio tijesno od boksača koji je proglašen najboljim boksačem turnira. Definitivno događaj koji je ponajviše obilježio sezonu našeg kluba uz povijesno zlato Lucie Brkljače u ženskom boksu.

16.4.2017. – Tužan dan za naš klub. Nakon duge i teške bolesti napustio nas je naš osnivač i trener Damir Zrilić. Damir se dugo borio sa nemilosrdnom bolešću i nažalost u njegovoj najvećoj životnoj bitci sudac je presudio nepravedno. Damir više nije fizički sa nama, ali je u mislima svakog našeg boksača na svakom treningu, na svakom nastupu, na svakom turniru. Njegova riječ, savjet, pojava. Zauvijek će ostati dio svih koji su ga poznavali. A oni koji nisu, koji u “Diabolik” tek dolaze, sa znatiželjom osluškuju priče o našem Damiru. Znamo da i danas čuva svoj “Diabolik” i da je iznnimno ponosan na sve što se u klubu događa. Svaka pobjeda, svaki turnir, svaki nastup, svaki trening, svaki dan proveden u dvorani – tebi je u čast.

24.4.2017. PH, Boks – seniori, još jedan veliki i izniman uspjeh za “Diabolik”. Naš Nikola Stipčević osvojio je veliku broncu na prvenstvu Hrvatske u seniorskoj kategoriji koje se održavalo u Sesvetama. Nikola je osvojio broncu u kategoriji do 64 kilograma.

14.5.2017. – Koprivnica, PH za žene. Nastupi Karle Tadić i povijesni nastup Lucie Brkljače. Karla Tadić u svom premijernom turniru osvojila je brončanu medalju u kategoriji 80 kilograma +, dok je Lucia Brkljača osvojila prvu, povijesnu, zlatnu medalju za “Diabolik”. Lucia je dominantno pobijedila u finalu Tihanu Rauš prekidom u trećoj rundi. Lucia je dominirala tijekom cijelog meča. Ovo je prvo zlato za “Diabolik” u ženskom boksu. Od Lucie i Karle i u budućnosti očekujemo puno i ne trebamo posebno dodavati kako smo iznimno ponosni na njihove nastupe. Popularizacija i rezultati u ženskom boksu za “Diabolik” su od prioritetne važnosti.

10.6. – Rijeka, memorijalna rukavica ” Zdravo Žugelj Piko “, dvorana BK “Predator”

Sezonu su naši boksači zatvorili u Rijeci na memorijalnom turniru. Iz Rijeke se naš tim na čelu sa trenerom Marketinom vratio sa pet medalja. Braća Luka i Roko Bukvić osvojili su zlatne medalje, a Vice Radonić, Luka Matijević i Tino Stipanov osvojili su srebrne.

Kada se podvuče crta, ova sezona za “Diabolik” bila je impresivna. Zasluga je svih naših članova, trenera Marketina i Bajla te svih koji podupiru rad našeg kluba na bilo koji način. Hvala svima, a “Diabolik” će u budućnosti nastaviti u istom tonu. Očekujemo mnoštvo turnira, mnoštvo nastupa i nadamo se mnoštvu medalja. Ovim putem možemo najaviti kako će i “Diabolik” dati svoj doprinos te organizirati javne sparinge i turnire u novoj sezoni.  Popularizacija boksa veoma je bitna za naš grad i Hrvatsku te ćemo činiti sve kako bismo to odradili kako spada. Boks nije samo dvorana, trening i borba, boks je puno više od toga. Boks je disciplina, kultura i druženje, a onda sve tek ostalo. Nadamo se kako ćemo zajedno uz ostale zadarske klubove biti magnet za što više boksača u budućnosti. Ovim putem iskazujemo još jedno veliko hvala svima koji su nam pomagali kroz ovu sezonu i naravno zadarskim medijima koji su izvještavali o događanjima iz “Diabolika”. Također, želimo se posebno zahvaliti i našoj predsjednici kluba Asiji Maršan-Zrilić koja nam pruža veliku podršku i pomoć u radu kluba.

BK “Diabolik” uzima predah od 3.7. do 19.7., a nakon toga ponovno otvara svoja vrata i kreće sa pripremama za sezonu 17/18, od koje očekujemo;  jako puno !