19 tra 2024
Konačno puni plijen s gostovanja! Nogometaši Zadra slavljenički kroz Dugi Rat
Nogomet

Nogometaši Zadra došli su do prvih gostujućih bodova u proljetnom dijelu Treće HNL. Nakon poraza u Kaštelima i Makarskoj, Zadrani su Dugom Ratu, u dvoboju 22-og kola pobijedili Orkan s 3:2. I to nakon što su na poluvremenu gubili 1:0, a od 31-ve minute igrali s igračem manje zbog crvenog kartona Josića. No, niti to nije spriječilo Zadrane da zaigraju kako znaju, pa se redom Terkeš, Colić i Blažević okrenuli rezultat na 1:3, a domaćin je do kraja uspio samo smanjiti na konačnih 3:2 za Zadar.

Evo što je nakon utakmice izjavio trener Zadra, Zvonimir Jurić:

“Jako sam zadovoljan ulaskom svih igrača u drugo poluvrijeme. Vjerovali smo u pobjedu jer smo znali da smo bolji od njih i da sa samo malo većim angažmanom možemo doći do slavlja što se u konačnici i dogodilo”.

Zadrani su se ovom pobjedom probili na četvrto mjesto ljestvice i smanjili zaostatak za vodećim Hajdukom 2, koji svoju utakmicu ovog kola igra danas, na osam bodova. U idućem susretu Zadar je na Stanovima u subotu domaćin Kamenu.