19 tra 2024
Pera bolja od Wang 16. igračice na svjetskoj rang listi. Izborila je svoje prvo WTA polufinale.
Ostali sportovi

Veliki uspjeh zadarske tenisačice Bernarde Pere koja trenutačno igra na WTA turniru u Pragu. Pera je ostvarila treću pobjedu u nizu te se plasirala u svoje prvo polufinale.

U susretu četvrtzavršnice bila je bolja od Qiang Wang, trenutačno 16. igračice svjetske rang liste svladavši ju sa 6:0, 6:7, 6:3.

Prvi set Pera je dobila s glatkih 6:0. U drugom je imala vodstvo 4:1 i 5:2. Došla je Wang do 5:5. Pri rezultatu 6:5 za Bernardu, servirala je Wang, Pera je propustila dvije meč lopte te se otišlo u tie break. Tamo je bolja sa 7:5 bila Wang te je uslijedio treći set.

Uspjela se Bernarda pribrati te je slavila u trećem setu sa 6:3. Tako joj je na najbolji mogući način uzvratila za poraz iz Indian Wellsa.

Čestitke Bernardi na ogromnom ostvarenju. Puno sreće želimo i u nastavku turnira.